İstanbul'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

Türkiye'de normalleşme sürece başladı. İstanbul 'da uygulanan sokağa çıkma yasağı kabinenin aldığı kararla devam edecek.

İstanbul'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı kalktı mı?
01 Mart 2021 - 21:53 - Güncelleme: 06 Mart 2021 - 02:35
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Türkiye'nin beklediği normalleşmeye ilişkin yeni kararlar alındı. Akşam saat 21.00'dan sabah 05.00'e kadar uygulanan sokağa çıkma yasağı tüm illerde bir süre daha devam edecek. Herkesin merak ettiği hafta sonu yasağı ise mavi ve sarı listede olan iller için bitti. Ankara, Bursa, İzmir, Adana, Diyarbakır, Eskişehir, Sivas başta olmak üzere 40 ilde hafta sonu sokağa çıkma yasağı artık olmayacak. İstanbul 'da uygulanan sokağa çıkma yasağı kabinenin aldığı kararla devam edecek.

Hafta sonu yasağının kalktığı iller
Mavi listede olan iller:
Uşak, Bingöl, Batman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Hakkari, Van, Bitlis, Ağrı ve Iğdır

Sarı listede olan iller : Manisa, Aydın, Denizli, Afyonkarahisar, Isparta, Bursa, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Erzurum, Bayburt ve Kars

İşte haftasonu sokağa çıkma yasağının kalktığı illeri gösteren harita:Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerin risk durumunu gösteren haritayı paylaştı. İller risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldı. Düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi. Aşağıdaki haritayı da Bakan Koca yayınladı. Haritada mavi ve sarı olan iller hafta sonu yasağının kalktığı yerler. Turuncu ve kırmızı olan illerde ise yasak sürecek. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum